Projekty realizowane przez MZK S.A. w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Aktualności

23.12.2020r. – dzień roboczy wolny od nauki szkolnej,

24.12.2020r. – dzień roboczy wolny od nauki szkolnej do godziny 16,

25.12.2020r. – nie kursujemy,

26.12.2020r. – jak w niedziele i święta,

27.12.2020r. – jak w niedziele i święta,

28.12.2020r. – dzień roboczy wolny od nauki szkolnej,

29.12.2020r. – dzień roboczy wolny od nauki szkolnej,

30.12.2020r. – dzień roboczy wolny od nauki szkolnej,

31.12.2020r. – dzień roboczy wolny od nauki szkolnej do godziny 19,

01.01.2021r. – nie kursujemy.   


W związku z pracami drogowymi w dniu 18 grudnia 2020 r.(w godzinach 8:00-10:00) przystanki: „Gostyczyna skrzyżowanie”, „Śmiłów II”, „Śmiłów I”, „Osiek II”, „Osiek I” oraz „Osiek nż” w kursach linii 20 będą nieczynne.   


iejski zkład Komunikacji S.A. informuję, że roboty drogowe na ul. Granicznej zostały zakończone, a autobusy wróciły na trasę sprzed objazdu.
    


W związku z pracami drogowymi na ul. Granicznej od dnia 14 grudnia 2020 r. do odwołania przystanek „Graniczna” (w kierunku Przeskoku) będzie nieczynny.
Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo pod numerem telefonu: (62) 737-61-15 (całodobowo)
    


W imieniu Biura Stowarzyszenia Aglomeracji Kalisko - Ostrowskiej zachęcamy wszystkich Państwa do wypełnienia ankiety w zakresie transportu, ochrony środowiska i zapewnienia lepszej jakości życia. Wypełnienie ankiety pozwoli na dokładniejsze opracowanie dokumentu pn. ,, Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Aglomeracji Kalisko - Ostrowskiej".

 

LINK DO STRONY STOWARZYSZENIA AGLOMERACJA KALISKO - OSTROWSKIEJ + ANKIETA   


W dniu 26.11.2020r. flotę Miejskiego Zakładu Komunikacji wzbogacił autobus elektryczny firmy Rafako. Pojazd ten został udostępniony Spółce w celu przeprowadzenia testów i będzie woził pasażerów od dnia 27.11.2020r. do 04.12.2020r.. Autobus posiada kompaktową konstrukcje i ze względu na niewielkie rozmiary (8,5 m) idealnie dopasowuje się do obsługi wąskich ulic w centrum miast. Pomimo niewielkich gabarytów może pomieścić łącznie 65 pasażerów, w tym 23 na miejscach siedzących. Pojazd jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i posiada udogodnienia dobrze znane pasażerom ostrowskiego MZK m.in. klimatyzację całopojazdową, monitoring czy ładowarki USB. Autobus będzie obsługiwał różne linie MZK, a przejazd nim będzie bezpłatny.

 

  


Dowcipne i proekologiczne nazwy dla nowych autobusów MZK
Bateriusz, Pan Tograf, Solarek, Elektron, Prądzisław, Elektryczek, Cichobus, Antysmog, Bateryjka, Prądek. To 10 nazw dla nowych ostrowskich autobusów elektrycznych, wybranych w konkursie ogłoszonym przez Miejski Zakład Komunikacji S.A. w Ostrowie Wielkopolskim.

Miało być dowcipnie, zabawnie – ale z naciskiem na ekologię i elektromobilność. Uczestnicy stanęli na wysokości zadania i wykazali się dużą kreatywnością.
Na konkurs na nazwy dla ostrowskich autobusów elektrycznych, zorganizowany przez Miejski Zakład Komunikacji w Ostrowie Wielkopolskim, wpłynęło ponad 170 propozycji. Większość z nich nawiązywała do ekologii, przyrody, znanych postaci oraz elektromobilności. Komisja konkursowa wybrała 20 finałowych nazw, a zwycięską dziesiątkę wybrali internauci w głosowaniu.
Dzięki temu wiemy, że ostrowskie elektryki będą się nazywać: Bateriusz, Pan Tograf, Solarek, Elektron, Prądzisław, Elektryczek, Cichobus, Antysmog, Bateryjka, Prądek.
Nowe nazwy elektrobusów zostaną umieszczone na autobusach o numerach od 291 do 294 oraz od 300 do 305.
- Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w naszym konkursie. Uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością, co znalazło swoje odzwierciedlenie w zaproponowanych nazwach. Mam nadzieję, że te nazwy spodobają się teraz pasażerom – podsumował konkurs prezes MZK S.A., Janusz Marczak.   

Autorzy zwycięskich nazw otrzymają upominki ufundowane przez ostrowskiego przewoźnika publicznego.

 


    


Miejski Zakład Komunikacji S.A. w Ostrowie Wielkopolskim informuje, że od poniedziałku to jest od 09.11.2020 r. autobusy komunikacji miejskiej będą kursowały do odwołania według wakacyjnego rozkładu jazdy (dni robocze wolne od nauki szkolnej).   


Ponadto będzie możliwy zwrot środków pieniężnych za niewykorzystane imienne bilety okresowe ulgowe (30-dniowe, 14-dniowe, 7-dniowe) nabyte do dnia 6 listopada br. zgodnie z zapisami § 6 Załącznika nr 1 do Regulaminu Świadczenia Usług Publicznych przez MZK S.A. w Ostrowie Wielkopolskim:
„1. Zapisany e-bilet imienny okresowy w uzasadnionych przypadkach można anulować w PP lub POP najpóźniej do 5-go dnia od daty początkowej jego obowiązywania.
2. Kwotę zwrotu w przypadku anulowania e-biletu o którym mowa w ust. 1 oblicza się proporcjonalnie do okresu użytkowania.
3. Anulowanie zapisanego e-biletu odbywa się na pisemny wniosek złożony w PP lub POP poprzez usunięcie z e-biletu informacji o zapisanym bilecie.”

DRUK WNIOSKU O ANULOWANIE BILETU OKRESOWEGO ULGOWEGO   
    


W związku z zamknięciem cmentarzy, Miejski Zakład Komunikacji S.A.  w Ostrowie Wielkopolski informuje o wycofaniu w dniu 1 listopada 2020 roku dodatkowych linii 100, 101, 102, K1 BIS, 14 BIS. Linie regulane kursują jak w niedzielę i święta.    


Zapraszamy do wzięcia udziału w III etapie konkursu na nazwę dla ostrowskich ,,elektryków". Głosowanie potrwa do 15 listopada 2020 roku do godziny 24:00, a spośród 20 finałowych nazw, każdy uczestnik głosowania może wybrać 1 nazwę.

 

ANKIETA   


Strona 8 z 42First   Previous   3  4  5  6  7  [8]  9  10  11  12  Next   Last   
 
Szukaj


BiletomatZakup biletu komunikacji miejskiej

przez telefon komórkowy

 

 

----------------------------------------------

 

mPay

 

Zakup biletu komunikacji miejskiej

przez telefon komórkowy

 

----------------------------------------------

 

 

OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH W MZK

 

----------------------------------------------

 

 

 

OSTROWSKI ROWER MIEJSKI

 

 -----------------------------------------------

 

 

 


REJESTRACJA  E-BILETU 

 

LOGOWANIE DO SYSTEMU  E-BILETU

 

-----------------------------------------------

 

 

 

 

 

APLIKACJA myBUS ONLINE

informacja o odjazdach autobusów

 

 

 

-----------------------------------------


 

 

 
-----------------------------------------------  

 Informacje dla akcjonariuszy
 

-----------------------------------------------  

 

 

 

 

 Oficjalna strona Miasta

Ostrowa Wielkopolskiego

 

 -----------------------------------------------

 

 

Centrum Rozwoju Komunalnego


 

 -----------------------------------------------
 Jesteśmy na Facebooku


 -----------------------------------------------

 

 

 

Jesteśmy na instagramie

 

-----------------------------------------------

 

Numery boczne autobusów

niedostosowanych do

przewozu osób niepełnosprawnych


#255, #262, #266

 

-------------------------------------------------