Projekty realizowane przez MZK S.A. w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Aktualności

Dowcipne i proekologiczne nazwy dla nowych autobusów MZK
Bateriusz, Pan Tograf, Solarek, Elektron, Prądzisław, Elektryczek, Cichobus, Antysmog, Bateryjka, Prądek. To 10 nazw dla nowych ostrowskich autobusów elektrycznych, wybranych w konkursie ogłoszonym przez Miejski Zakład Komunikacji S.A. w Ostrowie Wielkopolskim.

Miało być dowcipnie, zabawnie – ale z naciskiem na ekologię i elektromobilność. Uczestnicy stanęli na wysokości zadania i wykazali się dużą kreatywnością.
Na konkurs na nazwy dla ostrowskich autobusów elektrycznych, zorganizowany przez Miejski Zakład Komunikacji w Ostrowie Wielkopolskim, wpłynęło ponad 170 propozycji. Większość z nich nawiązywała do ekologii, przyrody, znanych postaci oraz elektromobilności. Komisja konkursowa wybrała 20 finałowych nazw, a zwycięską dziesiątkę wybrali internauci w głosowaniu.
Dzięki temu wiemy, że ostrowskie elektryki będą się nazywać: Bateriusz, Pan Tograf, Solarek, Elektron, Prądzisław, Elektryczek, Cichobus, Antysmog, Bateryjka, Prądek.
Nowe nazwy elektrobusów zostaną umieszczone na autobusach o numerach od 291 do 294 oraz od 300 do 305.
- Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w naszym konkursie. Uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością, co znalazło swoje odzwierciedlenie w zaproponowanych nazwach. Mam nadzieję, że te nazwy spodobają się teraz pasażerom – podsumował konkurs prezes MZK S.A., Janusz Marczak.   

Autorzy zwycięskich nazw otrzymają upominki ufundowane przez ostrowskiego przewoźnika publicznego.

 


    


Miejski Zakład Komunikacji S.A. w Ostrowie Wielkopolskim informuje, że od poniedziałku to jest od 09.11.2020 r. autobusy komunikacji miejskiej będą kursowały do odwołania według wakacyjnego rozkładu jazdy (dni robocze wolne od nauki szkolnej).   


Ponadto będzie możliwy zwrot środków pieniężnych za niewykorzystane imienne bilety okresowe ulgowe (30-dniowe, 14-dniowe, 7-dniowe) nabyte do dnia 6 listopada br. zgodnie z zapisami § 6 Załącznika nr 1 do Regulaminu Świadczenia Usług Publicznych przez MZK S.A. w Ostrowie Wielkopolskim:
„1. Zapisany e-bilet imienny okresowy w uzasadnionych przypadkach można anulować w PP lub POP najpóźniej do 5-go dnia od daty początkowej jego obowiązywania.
2. Kwotę zwrotu w przypadku anulowania e-biletu o którym mowa w ust. 1 oblicza się proporcjonalnie do okresu użytkowania.
3. Anulowanie zapisanego e-biletu odbywa się na pisemny wniosek złożony w PP lub POP poprzez usunięcie z e-biletu informacji o zapisanym bilecie.”

DRUK WNIOSKU O ANULOWANIE BILETU OKRESOWEGO ULGOWEGO   
    


W związku z zamknięciem cmentarzy, Miejski Zakład Komunikacji S.A.  w Ostrowie Wielkopolski informuje o wycofaniu w dniu 1 listopada 2020 roku dodatkowych linii 100, 101, 102, K1 BIS, 14 BIS. Linie regulane kursują jak w niedzielę i święta.    


Zapraszamy do wzięcia udziału w III etapie konkursu na nazwę dla ostrowskich ,,elektryków". Głosowanie potrwa do 15 listopada 2020 roku do godziny 24:00, a spośród 20 finałowych nazw, każdy uczestnik głosowania może wybrać 1 nazwę.

 

ANKIETA   


  


Informujemy, że w dniu 22.10.2020r. Punkt Obsługi Pasażera przy ulicy Partyzanckiej 27 będzie nieczynny. Najbliższy Punkt Obsługi Pasażera - Biuro Podróży "Malarczyk" Plac 23 Stycznia 11 czynny w godzinach 10:00 - 17:00.   


Miejski Zakład Komunikacji S.A. w Ostrowie Wielkopolskim informuje, iż w związku z zakwalifikowaniem powiatu ostrowskiego do czerwonej strefy i wprowadzeniem obostrzeń dotyczących transportu publicznego, zmienia dopuszczalną liczbę pasażerów mogących korzystać z autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacji S.A.
Miejski Zakład Komunikacji S.A. informuje, iż od 17.10.2020 r. do odwołania w autobusie może być zajęte przez pasażerów maksymalnie 30% wszystkich miejsc siedzących i stojących przy założeniu, że co drugie miejsce siedzące będzie wolne.
Ponadto przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa we wszystkich autobusach komunikacji miejskiej.
    


Zachęcamy do udziału w konkursie, którego celem jest opracowanie i wyłonienie nazw dla 10 autobusów elektrycznych, które są użytkowane przez Miejski Zakład Komunikacji S.A. w Ostrowie Wielkopolskim.

Propozycje nazw w ramach Konkursu można nadsyłać od 30 września do 25 października 2020 r., do godz. 10.00, na adres e-mail: konkurs@mzk-ostrow.com.pl. W tytule wiadomości należy wpisać wyraz: "KONKURS". Propozycje mogą być jedno - lub dwuwyrazowe i powinny uwzględniać aspekt ekologiczny lub/i napęd elektryczny   Czytaj więcej...


22 września 2020 roku obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Bez Samochodu. Tego dnia komunikacja miejska będzie darmowa. Trzeba mieć jednak ze sobą ważny dowód rejestracyjny pojazdu, bo właśnie on upoważni do podróżowania autobusami bez opłaty za bilet. Należy pamiętać, że jeden dowód rejestracyjny upoważnia jedną osobę do darmowego przejazdu.   


W dniu 03.09.2020 r, zapraszamy pasażerów na prezentacje sześciu nowych autobusów elektrycznych. Prezentacja odbędzie się przed Halą Arena Ostrów.   


Strona 1 z 34First   Previous   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Next   Last   
 
Szukaj


BiletomatZakup biletu komunikacji miejskiej

przez telefon komórkowy

 

 

Konkurs na nazwy dla 10

autobusów elektrycznych

----------------------------------------------

 

 

OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH W MZK

 

----------------------------------------------

 

 

 

OSTROWSKI ROWER MIEJSKI

 

 -----------------------------------------------

 

 

 


REJESTRACJA  E-BILETU 

 

LOGOWANIE DO SYSTEMU  E-BILETU

 

-----------------------------------------------

 

 

 

 

 

APLIKACJA myBUS ONLINE

informacja o odjazdach autobusów

 

 

 

-----------------------------------------


 

 

 
-----------------------------------------------  

 Informacje dla akcjonariuszy
 

-----------------------------------------------  

 

 

 

 

 Oficjalna strona Miasta

Ostrowa Wielkopolskiego

 

 -----------------------------------------------

 

 

Centrum Rozwoju Komunalnego


 

 -----------------------------------------------
 Jesteśmy na Facebooku


 -----------------------------------------------

 

 

 

Jesteśmy na instagramie

 

-----------------------------------------------

 

Numery boczne autobusów

niedostosowanych do

przewozu osób niepełnosprawnych


#255, #256, #259, #262, #266