W dniu 25 czerwca 2007 roku o godz. 12.30 w spółce MZK S.A. w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się konferencja prasowa, na której została podpisana umowa na dostawę nowych autobusów miejskich oraz zostały przybliżone tematy dotyczące linii studenckiej Ostrów Wielkopolski – Poznań, linii do Zdun oraz modyfikacji linii nr 22.

Zarząd Miejskiego Zakładu Komunikacji S.A. na uroczystość zaprosił:
• Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Pana Radosława Torzyńskiego
• Sekretarza Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Pana Andrzeja Baraniaka
• Prezesa Zarządu Holdikom S.A. Pana Jana Grześkowiaka
• Dyrektora sprzedaży autobusów miejskich w firmie SOLARIS BUS & COACH S.A. Pana Wiesława Cieśle oraz
• przedstawicieli lokalnych mediów


I. Umowa na dostawę autobusów
Przedmiotem podpisanej umowy są 2 autobusy URBINO 12 Firmy Solaris Bus & Coach S.A. w Bolechowie, która wygrała przetarg na dostarczenie nowych niskopodłogowych autobusów przeznaczonych do regularnej komunikacji miejskiej . Nowe autobusy będą spełniały normy czystości spalin, będą klimatyzowane na całej powierzchni pojazdu jak również będą posiadały systemem cyfrowego monitoringu wizyjnego. Autobusy powinny pojawić na ulicach miasta w połowie października br.


II. Studencka linia autobusowa Ostrów Wielkopolski – Poznań, która ma być uruchomiona od 1 października 2007 roku
Uruchomienie połączenia Ostrów Wielkopolski – Poznań skierowane jest przede wszystkim do coraz większej rzeszy studentów, którzy podróżują z terenu Południowej Wielkopolski do głównego ośrodka akademickiego w naszym województwie jakim jest miasto Poznań. Z przeprowadzonych badań marketingowych i sygnałów płynących od zainteresowanych osób wynika, że bezpośredni dojazd z terenu Ostrowa Wielkopolskiego do Poznania i powrót z Poznania do Ostrowa Wielkopolskiego w piątki, soboty, niedziele i poniedziałki jest utrudniony. Stąd propozycja uruchomienia linii nie dotyczy wszystkich dni tygodnia, lecz tylko wybranych, spełniających oczekiwania potencjalnych pasażerów.

 Linia będzie rozpoczynać swój bieg w Ostrowie Wielkopolskim przy Dworcu PKP następnie zatrzymywać się będzie w Pleszewie przy ulicy Poznańskiej w Jarocinie przy ulicy Moniuszki i w Poznaniu przy Dworcu MPK
Czas przejazdu:
• Ostrów Wielkopolski – Poznań - 2h25’
• Poznań – Ostrów Wielkopolski - 2h25’

III. Linia autobusowa 26 Ostrów Wielkopolski – Zduny
Główny cel uruchomienia nowego połączenia łączącego Ostrów Wielkopolski z miejscowością Zduny to poszerzanie rynku przewozowego o kolejne miejscowości, a przede wszystkim zabezpieczenie bezpośredniego dowozu i odwozu młodzieży szkolnej z terenu Gminy Zduny oraz Gminy Krotoszyn, która do tej pory chcąc dojechać do szkół w Ostrowie Wielkopolskim korzystała z kursów z przesiadką w Krotoszynie.
Przebieg linii.
Ostrów Wielkopolski ulicami: 3-go Maja, Kościuszki, Sienkiewicza, Wojska Polskiego, Krotoszyńska i dalej przez miejscowości: Lamki, Łąkociny, Daniszyn, Chruszczyny, Chwaliszew, Chachalnia, Zduny.
Trasa powrotna: Zduny, Chachalnia, Chwaliszew, Chruszczyny, Daniszyn, Łąkociny, Lamki i w Ostrowie Wielkopolskim ulicami: Krotoszyńską, Raszkowską, Wolności, Partyzancką, Głogowską, Wrocławską, 3-go Maja. Długość linii Ostrów Wielkopolski – Zduny – Ostrów Wielkopolski wynosi 70,08 km

IV. Modyfikacja linii 22
Modyfikacja będzie polegać na wydłużeniu linii. Linia będzie rozpoczynać swój bieg od ul. Przeskok poprzez ul. Graniczną, ul. Staroprzygodzką, ul. Siweną, ul. Długą do ul. Odolanowskiej i dalej kursować będzie bez zmian. Zmiany na linii nr 22 zostały opracowane na wniosek i w uzgodnieniu z Radą Osiedla Zębców i Gimnazjum nr 4 w Zacharzewie. Głównym celem wprowadzonych zmian jest zabezpieczenie dojazdu uczniów zamieszkałych na Osiedlu Zębców w rejonie ulic Przeskok, Graniczna, Staroprzygodzka, Siewna i Długa do Gimnazjum nr 4. Rozszerzenie komunikacji na Osiedlu stworzy jednocześnie mieszkańcom dogodne połączenie z Osiedlem Parcele Zacharzewskie oraz zapewni bezpośredni dojazd do Urzędu Skarbowego na ulicy Chłapowskiego.


Szukaj

 

 

 

OSTROWSKI ROWER MIEJSKI

 

 -----------------------------------------------

 

 

 


REJESTRACJA  E-BILETU 

 

LOGOWANIE DO SYSTEMU  E-BILETU

 

-----------------------------------------------

 

 

 

 

 

APLIKACJA myBUS ONLINE

informacja o odjazdach autobusów

 

 

 

-----------------------------------------------

 

 

APLIKACJA

CALLPAY

zakup biletu przez telefon

 

 

 

----------------------------------------------

 

 

 
-----------------------------------------------  

 

 

 

 

 Oficjalna strona Miasta

Ostrowa Wielkopolskiego

 

 -----------------------------------------------

 

 

Centrum Rozwoju Komunalnego


 

 -----------------------------------------------
 Jesteśmy na Facebooku


 -----------------------------------------------